مشخصات فردی و زندگینامه
نام:احسان
نام خانوادگی:ابراهیمی
پست الکترونیک:ehsan_1144@yahoo.com
نخصص ها:تفسیر ، علوم قرآنی ، سایر

زندگی نامه

اینجانب در سال 1362شمسی و در خانواده‌ای مذهبی در شهر مقدس قم متولد شدم. پدرم مشهدی حسین، مردی بسیار ساده؛ امّا متدیّن و غیرتمند و بر تربیت دینی و اخلاقی فرزندان خود حسّاس بود. بنده برای نخستین بار و در کودکی، نور دین و معنویّت را با شرکت در نماز جماعت و جلسات قرائت قرآن، بهره بردم.

پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی، دروس طلبگی را از 15 سالگی  و در سال 1376 و به درخواست مادرم آغاز کردم. دروس مقدّماتی را در مدرسه علمیه الهادی و تحت اشراف آیت الله مشکینی (ره) گذراندم، سپس به تحصیل دوره سطح 2 و 3 مشغول شدم و از اساتید گرامی فقه و اصول و فلسفه بهره بردم، همچنین در کنار مباحث فقهی و اصولی و فلسفی، رشته تخصصی تفسیر و علوم قرآن را در مقطع کارشناسی  ارشد به اتمام رساندم، پس از آن، به درس خارج آیت الله سیداحمد خاتمی مشغول شدم و همزمان نيز مقطع دكتري در رشته تفسير تطبيقي را نیز به پایان رساندم.

بنده از آغاز طلبگی همواره روحیه تحقیق و پژوهش داشتم، از این رو پس از حضور در درس تفسیر قرآن حضرت آیت الله جوادی آملی و نیز گذراندن دروس تخصصی رشته تفسیر  و شرکت در دوره های روش پژوهش و نویسندگی و ویرایش، از سال 1388 به عضویت پژوهشکده قرآن و عترت پژوهشگاه علوم وحیانی معارج تحت اشراف آیت الله جوادی آملی درآمدم و افزون بر تحقیق و تنظیم و نگارش دو جلد از تفسیر گرانسنگ تسنیم، به تدوین مجلداتی از کتاب ارزشمند ادب فنای مقربان (شرح زیارت جامعه کبیره) و دیگر آثار نقلی و عقلی ایشان نیز پرداختم.

امید که با الطاف ذات اقدس ربوبی و عنایات ساحت قدس مهدوی، توفیق انجام دادن راست و درست وظیفه در تمامی عرصه ها را بیابم و زندگی و مرگم را شهادت در راه خدمت به دین و تبلیغ  مکتب اهل بیت قرار دهند.